Přepnout menu

Co je ASSAY?

Definice ASSAY v průmyslu drahých kovů má dva významy. Assay je v zásadě testovací postup analýzy a měření jemnosti kovu testováním jeho složení ve slitinách, drahých kovech a rudách. Jedná se o základní proces při určování množství drahého kovu v ložisku minerálů. Testeři poskytují výsledky a hodnocení testu a mapují je a používají je k vyhodnocení budoucích vrtných operací a potenciálních ložisek, které lze prozkoumat. Když hovoříme o drahých kovech, jako je zlato, stříbro nebo platina, termín ASSAY také označuje způsob, jak zajistit, aby mincovna  či rafinérie vyprodukovala určité slitky podle odpovídajících standardů čistoty a obsahu drahých kovů. Jinými slovy, mincovna a rafinérie nabízející na ASSAY kartě 0,9999  čistého zlata zaručuje, že všechny zlaté cihly vyražené v této šarži splňují standardy čistoty uvedené na kartě. 

Certifikace investičních slitků se označuje slovem ASSAY, u všech slitků by měl být na certifikátu podpis testujícího ( Certified Assayer ). Testování slitků pro rafinéry akredituje LBMA ( www.lbma.org.uk ), která určuje Assayery ( testující ). Seznam všech rafinérů pod LBMA najdete zde.

Po celém světě existuje mnoho rafinérií drahých kovů, některé působí na jejich domácích trzích a některé mezinárodně, dokonce globálně. Mnoho, ale v žádném případě ne všechny z těchto rafinerií je na seznamech dobrých dodávek zlata nebo stříbra. Tyto seznamy udržuje London Bullion Market Association (LBMA) a identifikují akreditované rafinerie velkých (velkoobchodních) zlatých a stříbrných slitků, které nadále splňují přísné a zdatné standardy rafinace a testování, a které jsou zároveň finančně...(pokračovat ve čtení)

Argor-Heraeus je brán ve světe drahých kovů něco jako Mercedes-Benz mezi auty. Světoznámý rafinér s dlouholetou historií se řadí co se týče objemu zpracovaného zlata na 5. místo ve světě. 

LOKACE

Argor-Heraeus SA, přední mezinárodní zpracovatel drahých kovů, Má sídlo v Mendrisu, asi 17 km od Lugana v jihovýchodním Švýcarsku.

AKREDITACE

1961 London Bullion Market Association (LBMA)
1974 Skupina CME - Smlouva o trhu: COMEX
1982 komoditní burza v Tokiu (TOCOM)
2005 Dubajské multi komoditní centrum (DMCC)
Ústřední kancelář kontroly drahých kovů, Bern
Švýcarské sdružení výrobců a obchodníků s drahými kovy

V roce 2004 jmenovala London Bullion Market Association (LBMA) společnost ArgorHeraeus SA jako jednoho z pěti rozhodčích systému LBMA Good Delivery.
Argor-Heraeus SA také vyrábí...(pokračovat ve čtení)