Přepnout menu

Kontakty / O nás

Zlatá Banka se zabývá obchodováním s drahými kovy. Naše podnikatelská aktivita začala již v roce 2013, kdy jsme se začali věnovat obchodování se zlatem , stříbrem, platinou a dalšími drahými kovy, přičemž kromě obchodu nabízíme také investiční a poradenské služby v této oblasti. Vždy se snažíme jednat s našimi zákazníky na základě vzájemné důvěry a respektu, a to s cílem dosáhnout společných obchodních cílů.

Věříme, že naše zkušenosti, know-how a vztahy nám umožňují poskytovat zákazníkům ty nejlepší služby v oblasti obchodování s drahými kovy. Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Zlatá Banka má 3 kamenné prodejny (Kolín, Plzeň, Mladá Boleslav), které zároveň fungují jako výdejní místo pro Eshop.

Sledujte náš web, brzy Vám nabídneme spoření do zlata za jedinečných a férových podmínek, která nemá u konkurence obdoby.

historie

 

Značka Zlatá banka byla založena v roce 2013 Filipem Šalátkem. Po ukončení studia Filip začal pracovat jako programátor a IT specialista v irské společnosti C&F Tooling. Díky touze za poznáním se rozhodl odjet za prací do Jihoafrické republiky, kde začal pracovat pro nadnárodní americkou korporaci  Anadarko Petroleum. Místo práce bylo na hranicích Mosambiku a Tanzánie, kam pravidelně z JAR odlétával na 14 denní turnusy. V místě kde se vše připravovalo na těžbu břidlicového plynu se specializoval na IT technologie zabezpečovacích systémů.
Mimo to získal zkušenosti týkající se vlivu vlád a mezinárodních organizací na nadnárodní korporace a následnému vlivu na místní obyvatelé, faunu a floru . Na celkovou geopolitiku a světovou ekonomiky založenou na kvantitativním uvolňování FIAT měn. Na jak celkově křehkém soukolí je náš novodobý systém založen.


Ve věku 25 let se Filip rozhodl vrátit do České republiky. Tyto zkušenosti ho následně svedli ke kontaktování dlouholetého kamaráda ze Švýcarska. S Přítelem Dominicem Eltschingerem, který v té době pracoval pro Credit Suisse a měl na starosti velké klienty v sekci investic do drahých kovů. Rozhovor těchto dvou pánů vedl oba ke společnému studiu a poznání rakouské školy ekonomické , která jim umožnila pochopit složitou povahu globální ekonomiky a vliv, který má na obyvatele i na životní prostředí po celém světě.  


Dominic dnes řídí tým obchodníků v rafinérii  Valcambi SA a Filip založil v roce 2013 nebankovní subjekt Zlatou Banku zpracovávající drahé kovy a fyzický prodej investičních slitků. Označení "Banka" bral jako recesi proti komerčním bankám spravující FIAT měny a takový mini protest proti stávajícímu finančnímu globálnímu systému. Později v roce 2018 Filip dostal pracovní nabídku do USA, do státu Massachusetts  a vzhledem jeho touze k poznávání neodolal a značku Zlatá Banka nechal ve správě Otci a bratrovi. Kvůli covidu a nemožnosti odcestovat i s celou rodinou se dostal zpět do České republiky až v roce 2021 a už zase pracuje naplno pro Zlatou Banku.


Cílem Filipa bylo založit Banku, společnost, založenou na skutečném spoření, založenou na spoření do nejstaršího platidla lidské civilizace, do fyzického zlata a stříbra. Nabízet kvalitní a udržitelné investice do fyzických drahých kovů s tou nejvyšší ochrannou zabezpečení.


Díky  spolupráci se švýcarskou rafinérií Valcambi SA Vám Zlatá Banka nabízí bezpečný nákup investičních drahých kovů. Včetně služeb pro klienty, jako je zpracování zlata a stříbra, investic do těchto kovů a zpětného prodeje těchto kovů.  Jsme prověřeni více než 10 lety práce a dnes již máme přes 40.000 spokojených klientů.


Zlatá Banka poskytuje High-Tech zabezpečení převozu a sledování zásilky.
Naše bezpečnostní postupy pro import zlata z rafinérie a následné vydání klientovi jsou na té nejvyšší úrovni. Vaše drahé kovy chrání náš bezpečnostní systém na každém kroku kurýra. Naše pobočky jsou pod 24h pod dohledem a mají mnohem více zabezpečení než by se na první dojem mohlo zdát.