Přepnout menu

Kontakty / O nás

         Zlatá Banka - Váš ryzí partner

  Náš tým

Matěj Šalátek

Ivo Šalátek

Filip Šalátek

Ruby Jane Salatek

S námi se můžete těšit na víc než jen běžného prodejce zlata.

Pokud plánujete zajistit svůj majetek a nejste si investicí do zlata jisti, přijďte na jednu z našich poboček ( Plzeň, Kolín, Mladá Boleslav ), kde Vám rádi poskytneme vše důležité informace. Pokud nás nemáte čas navštívit, můžete nám zavolat. 

Pamatujte, že ne všechno zlato je stejné, ale existují různé druhy zlata, které Vás mohou připravit o peníze, například protože nedokážete stanovit správnou hodnotu. My Vám pomůžeme, abyste se do takové situace nedostali. Vědomosti jsou moc i v případě zlata, a proso se naši odborníci rádi podělí o své znalosti s Vámi. Každý zákazník je jedinečný a proto Vám poradíme, která strategie je pro Vás nejvhodnějsí.

Matěj Šalátek

Spolumajitel

Administrace

+420 725 562 991

Ivo Šalátek

Spolumajitel

vedoucí prodejny Kolín

kolin@zlatabanka.com

+420 321 620 008

+420 725 488 200

Filip Šalátek

Zakladatel 

Konzultant

+420 725 139 628

Ruby Jane Salatek

Manažerka nákupu

info@zlatabanka.com

Dušan Kováč

Marketingový ředitel

 

marketing@zlatabanka.com

+420 607 292 068

 

Martina Rybová

Vztahy s veřejností 

Administrace

info@zlatabanka.com

Michal Šír

Specialista na drahé kovy

vedoucí prodejny Plzeň

plzen@zlatabanka.com

+420 377 220 060

Jana Šolcová

Specialistka na drahé kovy

vedoucí prodejny Mladá Boleslav

mladaboleslav@zlatabanka.com

+420 318 666 612

Zlatá Banka je český rodinný podnik s více než 10 letou zkušeností obchodu se zlatem a drahými kovy.

 

Zlatá Banka, váš český rodinný partner v oblasti investic do zlata a drahých kovů, nabízí více než desetileté zkušenosti a odbornost. Založena v roce 2013 Filipem Šalátkem, který předtím působil jako specialista zabezpečovacích systémů pro nadnárodní korporaci Anadarko Petroleum, Zlatá Banka vznikla z Filipovy vášně pro historii bankovnictví a pochopení globálních finančních trendů. Jeho zkušenosti z různých koutů světa, včetně Afriky, Filipín, Brazílie a USA, mu ukázaly, že drahé kovy jsou stabilním uchovatelem hodnoty v proměnlivém světě.

Zlatá Banka se zrodila s cílem nabídnout široké veřejnosti přístup k investicím do drahých kovů a vzdělávat o jejich významu v diverzifikovaném investičním portfoliu. Drahé kovy, jako je zlato, jsou ceněny pro svou schopnost udržet hodnotu v dobách ekonomické nejistoty a inflace, což je důležité pro každého investora, který chce chránit svůj majetek.

Zlatá Banka začínala s jednou pobočkou a soustředila se jak na prodej zlata, stříbra a dalších investičních kovů, tak na výkup zlata. Postupem času se ze Zlaté Banky stala rodinná firma a nyní disponuje třemi pobočkami v Plzni, Kolíně, Mladé Boleslavi a eshopem, kde je možné zakoupit investiční produkty kdykoliv online s fixací ceny 24/7.

Rádi Vám budeme ryzím partnerem při nákupu drahých kovů


Začínajíc s jednou pobočkou jsme se rozrostli do rodinné firmy s pobočkami v Kolíně, Plzni a Mladé Boleslavi, a také s e-shopem, kde můžete kdykoliv nakoupit investiční produkty online. S více než 40 000 spokojenými zákazníky a prioritou na rychlou, bezproblémovou expedici a vynikající zákaznickou péči jsme se stali spolehlivým partnerem ve světě investic.

Naše služby zahrnují?


- okamžitou fixaci cen 24/7
- garanci ryzosti
- příznivé ceny při prodeji i výkupu
- garanci výkupu
- odborné poradenství po telefonu i na pobočkách
- expedici z centrálního skladu do 24 hodin

Naše argumenty a důvody proč investovat do zlata můžete prostudovat v této sekci.

 

 

Váš trezor neobsahuje pouze zlato

V ocelovém úložišti se skrývají rodinné poklady, příběhy života vašich blízkých, vzpomínky na babičku, na dědečka, nebo možná 4 dukát či prsten, který dostala prababička jako dar od hraběnky za věrné služby. Zároveň jsou však věci, které jsou pouze starým zlatem, ale stále mají svojí hodnotu. Přijďte na jednu z našich poboček a nejenže zjistíte, jestli má předmět hodnotu a kolik stojí, ale také Vám možná učiníme nabídku na odkup. Samozřejmě v závislosti na stavu daného předmětu ( šperk, mince, historické předměty z drahých kovů). Pomůžeme Vám dosáhnout prodejní ceny, která odpovídá jeho hodnotě.

Je třeba si uvědomit, že ekonomické a finanční systémy jsou komplexní a jejich vývoj je ovlivněn různými faktory. Různí ekonomové a odborníci mají různé názory na úlohu zlata a jeho význam v současném finančním prostředí. Nicméně tyto názory často vykřikují nejznámější osobnosti z Wallstreetu a další ekonomové bez vlastního názoru a hlavně na tom všem profitující. Věděli jste například, že J.P.Morgan byla udělena v roce 2020 pokuta ve výší 920 milionů dolarů za manipulaci při swappingu se stříbrem?  Jednoduše banka J.P.Morgan dávala příkazy k prodeji, načež následnému levnému nákupu stříbra. Takto velké velryby neustále cenu stříbra sráží a dle nás hromadí své zásoby. Kolik takové banky wallstreetu mají zásob zlata a stříbra je jejich obchodním tajemstvím a nejsou běžně veřejně dostupné, ale jistě nejsou malé.

Při posuzování investičních možností je důležité zvážit různé faktory, včetně diverzifikace portfolia a rizika. Zlato může sloužit jako forma ochrany proti inflaci a jako zajištění hodnoty v dlouhodobém horizontu. Nicméně každý investor by měl zvážit své individuální cíle, toleranci k riziku a poradit se s finančním odborníkem před rozhodnutím o investicích. Zlato na své hodnotě oproti FIAT měnám nabírá většinou pomalu, krátkodobě může i propadnout, ale jinak svou úlohu plní s jasnou přesností dlouhodobého stabilního růstu vhodné pro konzervativní investory. Zlato je skvělé jako uchovatel hodnoty, lehce se přesouvá, lehce se s ním obchoduje, lehce se s ním cestuje. Jen pokud s větším obnosem zlata cestujete mimo EU, musíte své zlato před odletem deklarovat, proto se raději pro nákup u nás zaregistrujte. Při deklaraci je nutné celníkům prokázat, že Vám zlaté slitky vážně patří zaplacenou fakturou. Všechny faktury za Vaše nákupy budete mít neustále přístupné ke stáhnutí ve vašem profilu. 

Jak je recyklace drahých kovů spojena s ochranou životního prostředí

Zlato je dlouhodobě symbolem bohatství společnosti. Lidé si váží a obdivují zlaté šperky, mince a slitky. Nicméně, těžba zlata přináší také problémy. Na jedné straně způsobujeme lidskou činností znečištění životního prostředí při těžbě zlata a vrtání v dolech. Na druhé straně jsou těžaři často vystaveni životnímu nebezpečí. Což Filip Šalátek viděl na vlastní oči v dolech v Africe a hlavně z tohoto důvodu založil značku Zlatá Banka.: Nesnažíme se pouze poskytovat odborné poradenství zákazníkům a nabízet nejlepší ceny za zlaté šperky, ale aktivně přispíváme k ochraně životního prostředí. Společnost se zaměřuje na recyklaci šperků, které již nejsou potřebné, aby se obešla destruktivní těžba zlata. Získané zlato se vrací zpět do oběhu a umožňuje výrobu nových šperků nebo investičního zlata. Prodejem svých starých šperků tak můžete přispět svým dílem k ochraně životního prostředí. Budete překvapeni, jakou hodnotu ve skutečnosti vaše šperky mohou mít.

Zlatá Banka- naše know-how a rodinná tradice

Mnoholeté zkušenosti a bohaté nasbírané znalosti v oblasti drahých kovů se promítají do chodu celé naší společnosti. Investiční Know-how je osobně předáváno zaměstnancům a tým získává nejlepší vzdělání přímo od první ruky. Díky tomu získáte nejen vysokou odbornost a kvalifikované poradenství, ale také tým, který drží při sobě a má vysoký týmový duch.

Zlatá Banka se zabývá obchodováním s drahými kovy. Naše podnikatelská aktivita začala již v roce 2013, kdy jsme se začali věnovat obchodování se zlatem , stříbrem, platinou a dalšími drahými kovy, přičemž kromě obchodu nabízíme také investiční a poradenské služby v této oblasti. Vždy se snažíme jednat s našimi zákazníky na základě vzájemné důvěry a respektu, a to s cílem dosáhnout společných obchodních cílů.

Věříme, že naše zkušenosti, know-how a vztahy nám umožňují poskytovat zákazníkům ty nejlepší služby v oblasti obchodování s drahými kovy. Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Zlatá Banka se zabývá obchodováním s drahými kovy. Naše podnikatelská aktivita začala již v roce 2013, kdy jsme se začali věnovat obchodování se zlatem , stříbrem, platinou a dalšími drahými kovy, přičemž kromě obchodu nabízíme také investiční a poradenské služby v této oblasti. Vždy se snažíme jednat s našimi zákazníky na základě vzájemné důvěry a respektu, a to s cílem dosáhnout společných obchodních cílů.

Věříme, že naše zkušenosti, know-how a vztahy nám umožňují poskytovat zákazníkům ty nejlepší služby v oblasti obchodování s drahými kovy. Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Zlatá Banka má 3 kamenné prodejny (Kolín, Plzeň, Mladá Boleslav), které zároveň fungují jako výdejní místo pro Eshop.

Sledujte náš web, brzy Vám nabídneme spoření do zlata za jedinečných a férových podmínek, která nemá u konkurence obdoby.

 

historie

 

Značka Zlatá banka byla založena v roce 2013 Filipem Šalátkem. Po ukončení studia Filip začal pracovat jako programátor a IT specialista v irské společnosti C&F Tooling. Díky touze za poznáním se rozhodl odjet za prací do Jihoafrické republiky, kde začal pracovat pro nadnárodní americkou korporaci  Anadarko Petroleum. Místo práce bylo na hranicích Mosambiku a Tanzánie, kam pravidelně z JAR odlétával na 14 denní turnusy. V místě kde se vše připravovalo na těžbu břidlicového plynu se specializoval na IT technologie zabezpečovacích systémů.
Mimo to získal zkušenosti týkající se vlivu vlád a mezinárodních organizací na nadnárodní korporace a následnému vlivu na místní obyvatelé, faunu a floru . Na celkovou geopolitiku a světovou ekonomiky založenou na kvantitativním uvolňování FIAT měn. Na jak celkově křehkém soukolí je náš novodobý systém založen.


Ve věku 25 let se Filip rozhodl vrátit do České republiky. Tyto zkušenosti ho následně svedli ke kontaktování dlouholetého kamaráda ze Švýcarska. S Přítelem Dominicem Eltschingerem, který v té době pracoval pro Credit Suisse a měl na starosti velké klienty v sekci investic do drahých kovů. Rozhovor těchto dvou pánů vedl oba ke společnému studiu a poznání rakouské školy ekonomické , která jim umožnila pochopit složitou povahu globální ekonomiky a vliv, který má na obyvatele i na životní prostředí po celém světě.  


Dominic dnes řídí tým obchodníků v rafinérii  Valcambi SA a Filip založil v roce 2013 nebankovní subjekt Zlatou Banku zpracovávající drahé kovy a fyzický prodej investičních slitků. Označení "Banka" bral jako recesi proti komerčním bankám spravující FIAT měny a takový mini protest proti stávajícímu finančnímu globálnímu systému. Později v roce 2018 Filip dostal pracovní nabídku do USA, do státu Massachusetts  a vzhledem jeho touze k poznávání neodolal a značku Zlatá Banka nechal ve správě Otci a bratrovi. Kvůli covidu a nemožnosti odcestovat i s celou rodinou se dostal zpět do České republiky až v roce 2021 a už zase pracuje naplno pro Zlatou Banku.


Cílem Filipa bylo založit Banku, společnost, založenou na skutečném spoření, založenou na spoření do nejstaršího platidla lidské civilizace, do fyzického zlata a stříbra. Nabízet kvalitní a udržitelné investice do fyzických drahých kovů s tou nejvyšší ochrannou zabezpečení.


Díky  spolupráci se švýcarskou rafinérií Valcambi SA Vám Zlatá Banka nabízí bezpečný nákup investičních drahých kovů. Včetně služeb pro klienty, jako je zpracování zlata a stříbra, investic do těchto kovů a zpětného prodeje těchto kovů.  Jsme prověřeni více než 10 lety práce a dnes již máme přes 40.000 spokojených klientů.


Zlatá Banka poskytuje High-Tech zabezpečení převozu a sledování zásilky.
Naše bezpečnostní postupy pro import zlata z rafinérie a následné vydání klientovi jsou na té nejvyšší úrovni. Vaše drahé kovy chrání náš bezpečnostní systém na každém kroku kurýra. Naše pobočky jsou pod 24h pod dohledem a mají mnohem více zabezpečení než by se na první dojem mohlo zdát.