Přepnout menu

K nákupu / Valcambi

Valcaambi

Centrála Valcambi a rafinérské provozy se nacházejí v Balerně v jihovýchodním Švýcarsku. Nedaleko Italských hranic.

Valcambi rafinerie drahých kovů je jedním z největších vyhrazených zařízení na světě a nachází se na pozemku o rozloze 3,3 hektaru. 

Celý provoz s využitím nejmodernějších technologií zahrnuje nejpřísnější bezpečnostní monitorovací systémy a systémy kontroly kvality. Roční kombinovaná kapacita rafinace zlata, stříbra a ostatních kovů jako je platina a palladium je ve Valcambi přibližně 2 000 metrických tun.

Valcambi poskytuje kompletní škálu služeb, od rafinace po výrobu odlévaných a ražených tyčinek, zkoušení, vývoj speciálních polotovarů pro hodinářský průmysl, stejně jako návrhy a výrobu mincí, medailí, polotovarů a složitých slitin.

Mezi klienty společnosti Valcambi patří některé z největších těžařských společností na světě, výrobci prémiových luxusních hodinek, největší mezinárodní banky, vlády a centrální banky.

Valcambi je nezávislá společnost, která ve svém závodě a kancelářích zaměstnává 165 lidí. Důležitým přispěvatelem k našemu trvalému úspěchu je stabilita naší pracovní síly. Mnoho našich zaměstnanců pracuje pro společnost více než 15 let. Vzhledem k naší poloze mnoho našich zaměstnanců mluví nejen italsky, ale také anglicky, francouzsky a německy.

Historie vlastnictví

Zakladateli Valcambi byla skupina soukromých švýcarských investorů, kteří se zajímají o obchod s drahými kovy již více než 50 let. Dnes je Valcambi plně vlastněna společností Global Gold Refineries Ltd (GGR) se sídlem ve Švýcarsku. Společnost European Gold Rafinérie Holding SA (EGR), která do 26. července 2017 vlastnila společnost Valcambi, byla pohlcena společností GGR. Do července 2015 EGR vlastnila společnost Newmont Mining (60,6 %) a soukromí investoři (39,4 %). GGR patří REL Singapore PTE Ltd v Singapuru (95 %) a Rajesh Exports Limited (5 %) společnosti kótované na burze (NSE / BSE) v Bangalore v Indii ( www.rajeshindia.com ).

Produkty

V oblasti investičních slitků, nabízí Valcambi tyto produktové řady:

Valcambi ražené slitky

Valcambi odlévané slitky

Valcambi combibar