Přepnout menu

4 Dukát František Josef I. | 1915 | novoražba | Münze Österreich | zlatá investiční mince 986

Hodnocení:
Na objednávku
Na skladě
Dostupné na pobočkách Centrální sklad Plzeň
Kód 202101-2
Rok 1915
Výkupní cena 20 428 Kč 24 288 Kč 24 288 Kč
- +
Specifikace
Hmotnost 13,96 g
Materiál Zlato
Ryzost 986/1000
Průměr 39,50 mm
Síla 0,94mm
Série Rakousko - Uhersko
Rok 1915
Země původu Rakousko
Mincovna Münze Österreich
Hrana vroubkovaná
Balení V plastové kapsli

Podrobnosti

4 Dukát František Josef I. 1915 (novoražba) zlatá mince

 

Lícní strana (též avers) zlatého 4 dukátu Františka Josefa I. z roku 1915 zobrazuje portrét císaře Františka Josefa I. s jeho jménem "FRANCISCVS.IOS.I.D:G:IMP:AVSTR:REX:BOH:GAL:ILL:ETC:" (František Josef I., z Boží milosti císař rakouský, král český, uherský, galicijský, illyrský, atd.) a letopočtem "1915" pod portrétem.

Rubová strana (též revers) zobrazuje rakouský státní znak, který se skládá z dvouhlavého orla se štítem a korunou. V pravé pařátu drží orlice žezlo a v levé pařátu drží korunu. Na hrudi orla jsou umístěny řády a řetězy. Nad orlicí je nápis "HVNGAR.BOHEM.GAL.IL.REX A.A." (král uherský, český, galicijský, illyrský a rakouský). Pod orlicí jsou hodnoty mince "4" a "D" (což znamená dukát) a pod tím je letopočet "1915".

 

Máte rádi historii a numismatiku? Hledáte unikátní minci, která vám připomene významné události a osobnosti z minulosti? Novoražba zlatého 4 dukátu Františka Josefa I. z roku 1915 je tím pravým výběrem pro vás!

Tato mince přináší nejen krásný design s portrétem císaře Františka Josefa I., ale také historický význam. Novoražba znamená, že tato mince byla ražena v novém roce, ale s designem a motivem, který byl již dříve použit. To dává této minci zvláštní význam a historickou hodnotu.

Tato mince je vyrobena z kvalitního zlata a její hodnota se v průběhu času zvyšuje. Je to dokonalý dar pro sběratele mincí, investory a všechny, kteří ocení krásu a význam této mince. Své vlastnictví této mince můžete být hrdí na celý život.

Nechte se okouzlit krásou a významem této mince a objednejte si novoražbu zlatého 4 dukátu Františka Josefa I. z roku 1915 ještě dnes!

4 dukátové zlaté mince jsou vyrobeny z velmi kvalitního zlata s obsahem 98,60 %, což odpovídá 23 ¾ karátům. Tyto rakouské mince jsou velmi tenké, pouze 0,7 mm, což je méně než u moderních mincí, protože mají vzhled středověkých mincí. Obsahují 13,76 gramů zlata, což je 0,4430 trojských uncí.

 

Několik zajímavostí o této novoražbě zlatého 4 dukátu Františka Josefa I. z roku 1915:

  • Tato novoražba byla ražena v roce, kdy první světová válka vrcholila a Rakousko-Uhersko se potýkalo s mnoha problémy a výzvami.
  • Novoražby byly používány jako způsob, jak získat mince s různými letopočty, aniž by bylo nutné vyrábět nová razítka. To znamená, že tato mince mohla být vyrobena mnoho let po původním razení.
  • Portrét císaře Františka Josefa I. na lícní straně mince byl použit na mnoha mincích v Rakousku-Uhersku a stal se jedním z nejznámějších portrétů v té době.
  • Rakouský dvouhlavý orel na rubové straně mince byl symbolem rakouského císařství a byl používán na mnoha mincích a znacích.
  • Zlatý 4 dukát byl jednou z nejvýznamnějších mincí v Rakousku-Uhersku a byl používán jako platidlo v celém impériu.
  • Tato mince je velmi žádaná mezi sběrateli a investory, což znamená, že má velkou sběratelskou a investiční hodnotu.
  • Novoražba zlatého 4 dukátu Františka Josefa I. z roku 1915 je vynikající památka na jedno z nejvýznamnějších období moderní evropské historie a je velmi ceněná mezi sběrateli mincí a historiky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení

Přidat své hodnocení
Vaše hodnocení